- 100 g maslaca
- 30 g šećera
- prstohvat soli
- 100 g crne čokolade
- 4 jaja / žumanca+belanca/
- 130 g šećera
- 100 g brašna
- 11 g praška za pecivo
- 1-2 kesice vanilin šećera
- 50 ml likera od badema/aroma badema
Krem:
- 300 ml slatke pavlake ili kondenzovanog mleka
- 150 g maslaca
- 200 g iseckanih oraha
Penasto umutiti maslac sa 30 g šećera, dodati prstohvat soli i prethodno rastopljenu čokoladu. Umutiti kremastu smesu. Uz neprestano mućenje dodati penasto umućena žumanca.
Odvojeno umutiti čvrst sneg od belanaca i 130 g šećera, zatim ga pažljivo, uz mešanje silikonskom špatulom ili kuhinjskom žicom umešati u prethodno pripremljen krem sa čokoladom. Na kraju lagano, uz postepeno dodavanje i neprestano mešanje, sa smesom spojiti mešavinu brašna, praška za pecivo i vanilin šećera. Pripremljenu smesu uliti u pekarskim papirom obložen kalup za torte. Peći u Zagrejanoj rerni na 160°, od 50 do 30 minuta. Izvaditi da se ohladi na sobnoj temperaturi. Pečeni, ohlađen biskvit- podeliti na dva dela. Svaki deo poprskati likerom ili razblaženom aromom badema.
Istovremeno pripremiti krem od umućene pavlake ili ukuvanog kondenzovanog mleka, penasto umućenog maslaca i iseckanih oraha. Pripremljenim kremom nafilovati oba dela biskvita, složiti jedan na drugi. Poslužiti dobro rashlađenu tortu, dekorisanu po želji.
